Cryptocurrencies: 3037 / Markets: 15769 Market Cap: 24h Vol:
XRP (XRP) Rank 3
Website Reddit Twitter
43,818,008,717 XRP

XRP (XRP)
XRP (XRP)
XRP

XRP (XRP) Price
$0.24

XRP (XRP) 24h Vol
$2,299,505,960

XRP (XRP) Market Cap
$10,538,460,254

XRP (XRP) Circulating
43,818,008,717

Full Name
XRP (XRP)
Symbol
XRP
Algorithm
XRP
BTC Price
0.000026371000 BTC
BTC Market
1,155,526 BTC
BTC 24h Vol
252,137 BTC
Total Coins Mined
43,818,008,717 XRP
1h
-0.17 %
24h
3.06 %
7d
-0.53 %
Twitter
Facebook

ChartsDescription

Description


Ripple pozycjonuje się jako uzupełnienie, zamiast konkurenta, Bitcoin - strona ma stronę poświęconą Ripple dla bitcoinerów. Ripple jest siecią rozproszoną, co oznacza, że transakcje odbywają się natychmiast w całej sieci - a ponieważ jest to peer to peer - sieć jest odporna na ryzyko systemowe. Ripples nie są wydobywane - w przeciwieństwie do Bitcoin i jego rówieśników - ale każda transakcja niszczy niewielką ilość XRP, która dodaje środek deflacyjny do systemu. Po wypuszczeniu na rynek było 100 miliardów żetonów XRP, obecnie w obiegu jest blisko 99 991 857 757,53 w związku z malejącą polityką żetonów z gry Ripple.

 

Full Name XRP (XRP)
Start Date 2013-02-02
Algorithm XRP
Proof Type XRP
Website https://ripple.com/
Twitter @Ripple
Facebook https://www.facebook.com/ripplepay/
Reddit https://www.reddit.com/r/ripple/
Block Number N/A
Block Time 4
Block Reward N/A
Total Coins Mined 43,818,008,717 XRP
Previous Total Coins Mined N/A
Net Hashes Per Second N/A
Technology

Technology


Księga i konsensus

Protokół Ripple stanowi rdzeń wspólnej publicznej bazy danych. Ta baza danych zawiera księgę, która służy do śledzenia kont i sald z nimi związanych. Księga jest rozproszoną bazą danych - doskonałym, wspólnym rejestrem kont, sald i transakcji w protokole Ripple. Jest on stale i automatycznie aktualizowany przez protokół Ripple Transaction Protocol (RTXP), dzięki czemu identyczna księga istnieje na tysiącach serwerów na całym świecie. W każdej chwili każdy może przejrzeć księgę i zobaczyć zapis całej aktywności w protokole Ripple. Po wprowadzeniu zmian w księdze, komputery podłączone do protokołu Ripple wzajemnie zgodzą się na zmiany w procesie zwanym consensus. Protokół Ripple osiąga porozumienie globalnie w ciągu kilku sekund od dokonania zmiany. Proces poszukiwania konsensusu jest przełomem inżynierskim, który pozwala na szybkie, bezpieczne i zdecentralizowane rozliczanie transakcji w protokole Ripple.

 

Pierwsza rozproszona wymiana na świecie

Nikt nie jest właścicielem ani nie kontroluje protokołu Ripple. Działa na komputerach na całym świecie, współpracując ze sobą, aby stale utrzymywać doskonały, wspólny zapis kont, sald i transakcji. Sieci rozproszone oferują wiele usprawnień w stosunku do scentralizowanych sieci. Ponieważ sieć "sam się usuwa", eliminuje potrzebę scentralizowanego operatora sieci (i pozbywa się powiązanych warstw opłat). Ponieważ nie ma jednego punktu awarii, sieci rozproszone są bardziej niezawodne. Są również bardziej bezpieczne ze względu na otwarty charakter.

 

 

 

Features

Features


  • Waluta bazująca na matematyce

Waluta oparta na matematyce, nazywana również kryptowalutą, jest zasobem cyfrowym o sprawdzalnych właściwościach matematycznych, podobnie jak możemy wiarygodnie zweryfikować złoto jako substancję zbudowaną z atomów o 79 protonach. Waluty oparte na matematyce istnieją jako zasoby cyfrowe i mogą być przekazywane bezpośrednio między użytkownikami (tak jak może to być gotówka gotówkowa) bez polegania na scentralizowanym operatorze protokołów. XRP istnieje jako waluta oparta na matematyce w protokole Ripple.

  • Ochrona przed nadużyciami

Podstawową funkcją XRP jest ochrona protokołu Ripple przed atakami typu DoS (Denial-of-Service). Ponieważ protokół Ripple opiera się na wspólnej księdze kont, złośliwy atakujący może utworzyć duże ilości "spamu księgowego" (takiego jak fałszywe konta) i "spam transakcji" (takich jak fałszywe transakcje), próbując przeciążać protokół. Może to spowodować, że rozmiar księgi stanie się niemożliwy do zarządzania i zakłóci zdolność protokołu do szybkiego rozliczania zgodnych z prawem transakcji.

  • Waluta mostu

XRP ma wielką wartość jako waluta pomostowa. Ponieważ salda każdej bramy stanowią odrębne aktywa w ramach usługi Ripple, liczba potencjalnych par walutowych może stać się dość duża. Zamiast cytować każdą możliwą kombinację walut / bramy, XRP może służyć jako przydatna waluta pomostowa, aby umożliwić te transfery. Jest to możliwe, ponieważ jeśli każda waluta jest płynna dla XRP, każda waluta jest płynna dla każdej innej waluty: